Program Özellikleri

RentCar Pro geniş kapsamlı bir araç kiralama yazılımı olarak, kiralama firmaları için etkili çözümler sunmaktadır. RentCar Pro sadece araç kiralama sözleşmesi ve sigorta, kasko, servis – bakım ve trafik ceza hatırlatmalarından ibaret bir program değildir. Şirketinizin tüm ön muhasebe işlemlerini tüm detaylarına varana kadar yapıyor.

Kasa, banka, müşteri bakiyeleri, şirket gelir giderleri ve buna bağlı olarak tüm faturalandırma işlemlerinizi kendi içinde yapıp finansal işlemlerinizin raporlarını size sunuyor. Araç performans raporu ile hangi aracınızın ne kadar kazanç sağladığını ya da ticari zarar getirdiğini detaylı olarak raporluyor.

Banka ve Kasa İşlemleri Şirketinizde yapacağınız tüm finansal işlemleri bu bölümde yapabilirsiniz. Müşterinizden para tahsilatı, Bankadan kasaya transfer, bankalar arası virman, peşin masraf işlemleri vs. Böylece tüm şirket harcamalarınız sistemde kayıt altına alınacaktır. Yapılan en küçük harcamalar ve aldığınız ödemeler raporlanacaktır. Kasa ve banka işlemleri raporunda bu işlemleri istediğiniz tarih aralıklarını seçerek izleyebilirsiniz.

Araç Performans Raporu Bu ekranda filonuzdaki tüm araçların yıllık takvim içerisinde hangi ay kaç gün kiralandığını, kaç gün serviste kaldığını ya da kaç gün hasarlı olarak servis dışı olduğunu veya otoparkta kaldığını görebilirsiniz. Böylece hangi araçların daha iyi ticari performans gösterdiğini, tüm araçların tek ekranda görerek bir değerlendirme yapabilirsiniz. Detaylı analiz raporunuzu excel ve pdf olarak çıktı alabilirsiniz.

Faturalandırma Modülü RentCar Pro yaptığınız araç kiralama sözleşmelerini "fatura yazdır" düğmesine basarak firmanızın resmi faturalasını yazdırabilirsiniz. Böylece her fatura için ayrıca bir fatura kesmekle uğraşarak zaman kaybetmezsiniz. Bunun dışında RentCar Pro ile firmanıza ait tüm gelir ve gider faturalarını oluşturabilir, faturalarını program arşivine ekleyebilirsiniz. Böylece borç ve alacak takibini sisteme aktarmış olursunuz. Kısaca firmanızın tüm finansal işlemlerini bu teknoloji ile istediğiniz yerden yönetebilirsiniz. Şirketiniz kontrolünüz altında olur.